Įdomiausios lankytinos vietos Telšių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai
-
Kelionės su vaikais - viena įdomiausių, įsimintiniausių ir smagiausių veiklų. O dar smagiau, yra tyrinėti įvairias vietoves mūsų gimtoje šalyje, juk čia tiek gamtos, gyvūnijos, pačių įvairiausių augalų bei įdomiausių statinių. Tikime, kad mažiesiems keliautojams iš arčiau pažinti gamtą, gyvūniją ar įvairius statinius padeda lavinamosios knygos ar lavinamosios kortelės vaikams. Bet visuomet smagu viską ką išmokote, pamatyti iš arti. Šiandienos kryptis į kurią pakviesime leistis kartu su pačiais mažiausiais - Telšių apskritis. Vieta, kurioje gausu įvairių miestų, miestelių bei kaimelių, o visuose juose glūdi pačios įdomiausios lankytinos vietos ir dar neatrasti objektai. Nieko nelaukiame ir leidžiamės į nuotykių pilną kelionę. O štai ką rekomenduojame pamatyti Telšių apskrityje.
Lankytinos vietos Telšių apskrityje
- Meškos skulptūros - miesto simbolis, skulptūra, kiek primenanti Romos vilkę, vaizduoja Žemaitijos totemą – mešką, Žemaitijos motiną, kuri ant nugaros neša tris vaikus ir du meškiukus.
- Mykolo Oginskio rūmai - vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Ypatingas išskirtinumas – rūmų stogą puošiančios antikinio stiliaus skulptūros.
- Rietavo dvaras su parku - kunigaikščių Oginskių šeimos dvaras, kuris itin suklestėjo XIX a. Viduryje. Tuo laiku Rietavas Lietuvoje buvo svarbus kultūros centras.
- Šatrijos kalnas - vienas žymiausių archeologijos paminklų ne tik Žemaitijoje, bet ir Lietuvoje.
- Pavirvytės dvaras - vienas iš Lietuvos kultūros paveldo objektų, esantis netoli Svirkančių atodangos, ant dešiniojo Virvytės kranto
- Daubarių piliakalniai - du respublikinės reikšmės archeologijos paminklai Tirkšlių seniūnijoje.
- Laisvės alėja Plungėje – viena iš seniausių alėjų Lietuvoje bei viena iš įdomiausių ir gražiausių gatvių Plungėje.
- Rietavo Šv. arkangelo Mykolo - šimtmečius skaičiuojanti įspūdingos architektūros bažnyčia ir tikras Rietavo miesto simbolis. Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicija - pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė.
- Ruškio landšaftinis kraštovaizdžio draustinis - saugomas Vakarų Žemaičių aukštumai būdingas pakraštinių moreninių darinių kraštovaizdis.
- Oginskių koplyčia - mauzoliejus - išlikęs buvusio Rietavo dvaro komplekso statinys, kuriame palaidoti keli Rietavą valdžiusių Oginskių šeimos nariai.
Telšių apskrityje gausu įvairių miestų ir miestelių, kuriuos rekomenduojame aplankyti. O taip pat daugybė vandens telkinių, kurie gali tapti smagia pramoga šiltuoju metų laiku, arba ramus pasivaikščiojimas pakrante.
Geografija:
Apskrityje yra 7 miestai (surašyti pagal dydį):
- Mažeikiai
- Telšiai
- Plungė
- Rietavas
- Viekšniai
Miškingumas 32,3%, miškai tolygiai pasiskirstę apskrities teritorijoje.Telšių apskrities plotas 4350 km², arba 6,7% visos Lietuvos teritorijos. Žemės ūkio naudmenos užima 52,7%, miškai – 33%, vandenys – 3%, užstatyta teritorija – 2,4%, kita žemė – 6% viso apskrities žemės ploto.
Vandens telkiniai:
Apskrities teritorija išsidėsčiusi Nemuno ir Ventos baseinuose, Žemaičių aukštumoje, šiaurėje pereina į Ventos vidurupio žemumą. Tankus upių ir upelių tinklas, daug įvairaus dydžio vaizdingų ežerų.
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Telšių apskrities dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šios apskrities faktais:
Telšių apskrities išskirtinumas - jos etnografinis regionas. Etnografiniu atžvilgiu visa apskritis yra Žemaitijoje, iki pat mūsų dienų kasdieniame gyvenime kalbama žemaičių tarme. Apskrities centras Telšiai, nuo seno vadinami Žemaičių sostine. O pati Žemaitija ir Telšių apskritis laikomi košių kraštu, nes čia ilgiausiai iš visų regionų Lietuvoje naudotas ugniakuras.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE TELŠIŲ APSKRITĮ
- Vieta / apskritis: Valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas šalies vakarinėje dalyje. Centras – Telšiai.
- Apskrities plotas: 4 350 km²
- Gyventojai: ~ 133 370
- Savivaldybės: Telšių rajonas, Mažeikių rajonas, Plungės rajonas, Rietavo savivaldybė.
- Herbas: Herbo raudoname lauke juodas lokys su sidabriniais ginklais: liežuviu, dantimis, nagais. Ant kaklo yra grandine su žiedu. Herbo skydą juosia mėlynas bordiūras su 10 dvigubų auksinių kryžių.
ISTORIJA
- Kada įkurtas? 1994m.
- Pavadinimo kilmė: Telšių apskrities pavadinimas kilęs nuo Telšių miesto vardo. Telšiai yra vandenvardinis vietovardis, veikiausiai kilęs nuo nedidelio Telšės upelio, kadaise įtekėjęs į Masčio ežerą dabartinių Laivų ir Telšės gatvių rajone. Nors įmanoma, kad ir būta ežero, vardu Telšys.
- Apskrities legenda / istorija: Istorinė Telšių apskritis, dar žinoma kaip Telšių reparticija, Telšių žemė, Telšių ujezdas, egzistavo 1764–1950 m. (su pertrauka 1775–1791 m.) dabartinėje vakarų Lietuvoje, su centru Telšiuose, ir jos priklausomybė bei teritorija daug kartų keitėsi. Apskritis atkurta 1994 m. priėmus LR Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymą, kurio 5 straipsnyje patvirtintos apskritys ir jų teritorijos, tarp jų ir Telšių apskritis su centru Telšiuose.
Net neabejojame, kad Telšių apskrityje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Ką aplankyti su vaikais Klaipėdos apskrityje? Lankytinos vietos ir įdomiausi faktai -
Ką verta pamatyti Marijampolės apskrityje: lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai -
Keliaukite po Panevėžio miestą: įdomiausi lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Įdomiausios lankytinos vietos Šiaulių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Lankytinos vietos Tauragės apskrityje ir dar negirdėtos apskrities įdomybės -