Ką aplankyti Jonavoje su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
-
Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į miestą vidurio Lietuvoje - Jonavą. Beveik Lieuvos širdyje esantis miestas gausus gamtos turtais ir architektūriniais objektais, kurie sužavės ne tik didelius, bet ir mažuosius keliautojus. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Jonavos vietomis.
Lankytinos vietos Jonavoje
Joninių slėnis - Joninių pavadinimą šis slėnis įgavo, nes daugiau nei 30 metų Jonavoje įspūdingai švenčiamos Joninės, o per Jonines ši vieta tampa tikrų tikriausiu Jonų respublikos centru.
Lokėnėlių piliakalnis - kartu su kitame Lokio upelio krante esančiu Gudžionių piliakalniu, kadaise sudarė piliakalnių kompleksą su gyvenviete tarp jų.
Mažųjų Žinėnų Piliakalnis - piliakalnis įrengtas Neries ir Šlėnos upelio santakoje, dešiniajame Neries krante. Piliakalnio šlaitai statūs, 20–30 m.
Kulviečio obeliskas - prie kelio į Kauną pastatytas obeliskas renesansinio humanizmo idealus įgyvendinusiam lietuviui, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės nepriklausomos religinės minties pradininkui A. Kulviečiui.
Žeimių dvaras - vėlyvojo klasicizmo architektūros paminklas, esantis Žeimių miestelyje, Jonavos rajone.
Aplankius populiariausias lankytinas vietas Jonavoje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:Žymiausios bažnyčios:
- Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
- Skarulių Šv. Onos bažnyčia
- Žeimių Šv. Mergelės Marijos bažnyčia
Muziejai:
- Jonavos krašto muziejus
- Tautodailės ir amatų centras
Parkai:
- Ramybės skveras
- Taurostos parkas
Jonava įsikūrusi dešiniajame Neries krante. Miesto ribose į Nerį įteka Taurosta, Lankis, Varnaka. Tyvuliuoja Bulotų ežeras, todėl keliaujant po Jonavą, stabtelėti prie šių vandens telkinių tiesiog privaloma.
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Jonavos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais.
Įdomūs faktai apie Jonavą
- I-ojo pasaulinio karo metais beveik visa Jonava buvo sugriauta ir sudeginta, tačiau bėgant metams atsistatė ir vėl suklestėjo.
- Sovietmečio laikais miestas išaugo. 1946 m. Jonavoje pradėjo veikti baldų fabrikas (nuo 1958 m. - baldų kombinatas). 1950 m. Jonava tapo rajono centru.
- Pagal liaudies etimologiją yra legenda, kuri byloja, kad senais laikais kairiajame Neries krante, stovėjusi smuklė, kurioje gyveno Jonas ir Jonienė. Smuklė viliodavo pirklius, amatininkus, kurie sakydavo „Užsukime pas Jonus“. Pasak legendos, taip ir kilo Jonavos pavadinimas.
Ar žinai, kad?
Jonava turėjo savo uostą! Čia vykdytas sielių plukdymas, kuris sudarė beveik trečdalį Jonavos ekonomikos. Taip pat vystyta žvejyba, teiktos kelto per Nerį paslaugos.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE JONAVĄ
Vieta / apskritis: vidurio Lietuvos miestas, esantis Kauno apskrityje.
Miesto plotas: 13,6682 km²
Gyventojai: ~ 27 200
Etnografinis regionas: Aukštaitija
Herbas: mėlyname skydo lauke sidabrinė gulbė su raudonu snapu ir kojomisISTORIJA
Kada įkurtas? Miesto atsiradimas siejamas su Skarulių dvaru. XVII a. jis atiteko Dominykui Kosakovskiui, kuris 1740 m. pasistatė rūmus.
Miesto pavadinimo kilmė: Žemaičių stalininkas Dominykas Kosakovskis, prie Skarulių dvaro įkurdamas miestelį, jį pavadino savo sūnaus Jono Eustachijaus vardu.
Miesto legenda / istorija: Manoma, kad Jonavos vietoje ošė gūdi giria, mat ir dabar rytinė miesto dalis atsimuša į tankius miškus. Bene anksčiausiai apgyvendinta miesto dalis buvo Skarulių kaimo teritorijoje. 1750 m. rugpjūčio 8 d. Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Augustas III Marijonai Kosakovskienei suteikė privilegiją įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius ir apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones. Jonava statėsi be jokio plano, buvo renčiami mediniai namai. 1871 m. Jonavoje gyveno apie 3000 žmonių, dauguma vertėsi prekyba. Tais pačiais metais Liepojos-Romnų geležinkeliu važiavo pirmasis traukinys. Geležinkelis itin smarkiai padidino miesto plėtimąsi į šiaurę. Toliau plėtėsi prekyba – vyko didelės mugės, kūrėsi parduotuvės, turgūs. XX a. jonaviečiai garsėjo stalyste ir ratų gamyba.
Miesto šventės: Jonavoje kasmet vyksta miesto šventė. Taip pat per Jonines miestas iškelia didelę šventę gyventojams ir svečiams.Net neabejojame, kad Jonavoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -