Ką aplankyti su vaikais Klaipėdos apskrityje? Lankytinos vietos ir įdomiausi faktai
-
Nieko nėra smagiau nei kelionės su vaikais. Ir nors tikime, kad lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, taip pat yra neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti link pajūrio ir iš arti pamatyti įdomybes Klaipėdos apskrityje. Ši apskritis, įsikūrusi šalia Baltijos jūros nustebins ne tik savo smėlėtais paplūdimiais, bet ir gausiomis lankytinomis vietomis, kurias aplankyti galima ištisus metus. Nieko nelaukiame ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Klaipėdos apskrities vietomis.
Lankytinos vietos Klaipėdos apskrityje
- Meridianas - medinis burinis laivas (barkentina) Klaipėdoje, miesto simbolis, viena iš turistų lankomiausių vietų uostamiestyje.
- Palangos tiltas + jūra - tiltas į Baltijos jūrą, Palangoje, viena populiariausių poilsiautojų ir turistų lankoma vieta Lietuvos pajūrio kurorte.
- Nidos švyturys - navigacinis ženklas, esantis Kuršių nerijoje, Nidoje, 900 metrų nuo Baltijos jūros ant Urbo kalno.
- Parnidžio kopa ir smėlio laikrodis - šioje vietoje galite pamatyti kaip Saulė pateka iš vandens ir į vandenį nugrimzta, o kartu su vėjo genamomis smiltimis akyse skleidžiasi gamtos istorija.
- Naglių gamtos rezervatas - vienas įdomiausių ne tik Kuršių Nerijos, bet ir visos Lietuvos objektų, atsiveria smarkių vėjų supustytos Pilkosios, arba Mirusios, kopos. Tai ilgiausios kopos Lietuvoje, saugančios vieną liūdniausių Kuršių nerijos kaimų istorijų. 1675–1854 metais čia buvo užpustyti net keturi Naglių kaimai, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu.
- Gintaro muziejus - vienas žymiausių Lietuvos muziejų, kuriame saugoma virš 30 tūkst. gintaro eksponatų.
- Delfinariumas - Lietuvos jūrų muziejaus komplekso dalis, kurioje gyvena delfinai ir kaliforniniai jūros liūtai.
- Dvaro parko astronominis kalendorius - pirmasis Baltijos šalyse Astronominis kalendorius su saulės laikrodžiu. Kalendorių sudaro tiksliai išdėstyti metų laikus, šventes ir reikšmingas sukaktis žymintys akmenys bei 13 ąžuolinių skulptūrų.
- Barstyčių akmuo - didžiausias riedulys Lietuvoje, Puokės kaime, Vidurio Žemaičių aukštumos šiauriniame pakraštyje.
- Ventės rago ornitologinė stotis - čia, pro Ventės ragą, rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, kuriuo per diena praskrenda net iki 200 tūkstančių sparnuočių.
- Mingės kaimas - vadinamoji Lietuvos venecija, žvejų gatvinis kaimas Šilutės rajono savivaldybėje, kurio namai išsidėstę abipus Minijos (fasadais į upės pusę).
-
Kniaupo įlanka ir apžvalgos bokštas - nuostabi Kuršių marių dalis Šilutės rajono savivaldybėje, kasmet pritraukianti gausybę ornitologų ir natūralios gamtos mėgėjų. 2014-aisiais metais pastatytas kraštovaizdžio ir paukščių stebėjimo bokštas, yra vienas didžiausių visoje Lietuvoje.
Klaipėdos apskrityje gausu įvairių miestų ir miestelių, kuriuos rekomenduojame aplankyti. O taip pat daugybė vandens telkinių, kurie gali tapti smagia pramoga šiltuoju metų laiku, arba ramus pasivaikščiojimas pakrante.
Geografija:
Apskrityje yra 9 miestai, iš kurių didžiausi yra:
- Klaipėda
- Kretinga
- Šilutė
- Gargždai
- Palanga
- Taip pat 1001 kaimas
Klaipėdos apskrities didžioji dalis yra Pajūrio žemumoje. Miškingumas 24,7 % (miškingiausios yra Kretingos rajono savivaldybės).
- Vandens telkiniai:
- Baltijos jūra
- Apskrities vakaruose į Baltijos jūrą, per Klaipėdą, teka Danė, šiaurės vakaruose – Šventoji.
- Klaipėdos apskrities šiaurinės dalies didžiausios upės – Bartuva ir jos intakas Luoba.
- 16 ežerų, didžiausi – Krokų Lanka, Kalotės ežeras, Kapstatas, Kalčių ežeras.
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Klaipėdos apskrities dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šios apskrities faktais:
Tai vienintelė apskritis Lietuvoje, kurios krantus skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios. Apskričiai priklauso didžiausi Lietuvoje naftos, gintaro ištekliai, dar yra durpių, žvyro, smėlio, opokos. Apskričiai tenka 10,8 % Lietuvos užsienio investicijų. Apskričiai priklauso apie 80 % Lietuvos žuvų resursų, tai didžiausia Lietuvoje žuvininkystės verslo infrastruktūra. Klaipėdos apskrityje geriausiai išplėtotas turizmas visoje Lietuvoje, daugiausia turistų pritraukia Kuršių nerija, Neringos, Palangos kurortai su smėlio paplūdimiais.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KLAIPĖDOS APSKRITĮ
- Vieta / apskritis: Valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas Vakarų Lietuvoje, vienintelė, kurios krantus skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios.
- Apskrities plotas: 5 209 km²
- Gyventojai: ~ 322 200
- Savivaldybės: Klaipėdos miestas, Klaipėdos rajonas, Kretingos rajonas, Neringos miestas, Palangos miestas, Skuodo rajonas, Šilutės rajonas.
- Herbas: Herbo raudoname lauke, kurioje sidabrinė papėdė atskirta banguota linija, vaizduojama auksinė dantyta mūro siena ir už jos trys bokštai. Didesnis centrinis bokštas turi sidabrinę arką ir riterišką kryžių viršuje, o šoniniai - sidabrines rutulines viršūnes. Herbo skydą juosia mėlynas bordiūras su 10 dvigubų auksinių kryžių.
ISTORIJA
- Kada įkurtas? 1994m.
- Pavadinimo kilmė: Klaipėdos apskrities pavadinimas kilęs nuo Klaipėdos miesto vardo. Manoma, kad vietinės baltų gentys (skalviai ir galbūt kuršiai) šitaip vadino Nemuno tėkmę žemupyje, o Vokiečių ordinas šį pavadinimą tik perėmė. Kada atsiranda žemaitiškas pavadinimas Klaipėda, nėra aišku.
- Apskrities legenda / istorija: Istorinė Klaipėdos apskritis, vokiškai dar žinoma kaip vok. Landkreis Memel, egzistavo 1752–1950 m. dabartinėje vakarų Lietuvoje, su centru Klaipėdoje, ir jos priklausomybė bei teritorija keletą kartų keitėsi. 1994 m. Respublikos Seimas priėmė įstatymą „Dėl LR teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų“, kuriuo Lietuvoje iki tol galiojusio rajoninio suskirstymo pagrindu buvo įsteigta 10 naujų apskričių, tarp jų ir Klaipėdos apskritis.
Net neabejojame, kad Klaipėdos apskrityje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Įdomiausios lankytinos vietos Šiaulių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Lankytinos vietos Tauragės apskrityje ir dar negirdėtos apskrities įdomybės -
Įdomiausios lankytinos vietos Telšių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką verta aplankyti Utenos apskrityje su vaikais? Visos įdomybės vienoje vietoje -
Lankytinos vietos su vaikais Vilniaus apskrityje ir patys įdomiausi faktai apie šią apskritį -