Ką pamatyti Anykščiuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  • Ką pamatyti Anykščiuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą


    Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Anykščiai. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija susipažinti padėjo lavinamosios knygos ar lavinamosios kortelės vaikams. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę, o štai ką rekomenduojame išvysti Anykščiuose.

    Lankytinos vietos Anykščiuose

    Puntuko akmuo - antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, stūkso, Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas, geologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 m.
    Medžių lajų takas - tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje.
    Laimės žiburys - šį kalną vienas ar su svečiais dažnai lankydavęs rašytojas Antanas Žukauskas–Vienuolis, grožėdavęsis plačiai atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis. Jis čia vėliau parinkęs vietą Jono Biliūno kapui.
    Burbiškio dvaras - dvaras Radviliškio rajono savivaldybėje, Burbiškyje. Išlikę dvaro pastatai: oficina, svečių namas, ledainė, virtuvė, vaikų namelis, arklidė, svirnas, tvartas, sodininko namas su oranžerijos liekanomis.
    Mikierių atodanga - tai viena vaizdingiausių Šventosios upės slėnio vietų, traukianti tiek turistus, tiek atodangą tyrinėjančius mokslininkus.
    Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinis kompleksas - ant Šeimyniškėlių piliakalnio XIII a. viduryje stovėjo valstybinė medinė pilis, saugojusi šiaurinį Lietuvos valstybės pasienį. Tai buvo pati didžiausia pilis Rytų Lietuvoje, spėjama Mindaugo Vorutos pilies vieta.

    Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Anykščiai ir jo apylinkės turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:

    • Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
    • Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčia
    • Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė

    Muziejai:

    • Siauruko muziejus
    • Angelų muziejus
    • Jono Biliūno sodyba - muziejus
    • A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus
    • Arklio muziejus

    Parkai:

    • Anykščių šilelis
    • Anykščių parkas
    • Labirintų parkas

    Vaizdingieji Anykščiai stebina ir savo vandens telkiniais, kuriuos taip pat kviečiame apžiūrėti. Miestas įsikūręs prie Šventosios ir Anykštos upių santakos. O Anykščių apylinkėse tyvuliuoja šie ežerai - Viešintas, Rubikių, Suosos, Nevėžos.

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Anykščių miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Anykščius:

    • 2009 m. mieste atidarytas Kalitos kalnas – vienintelė Lietuvoje vasaros rogučių trasa. Greitis trasoje – iki 40 km/h, trasos ilgis – 500 m.
    • Anykščių regioniniame parke saugomas ne tik Puntuko akmuo, bet ir jo brolis, taip pat Pavarių ir Marčiupo akmenys.
    • Medžių lajų takas Anykščiuose - vienintelis tokio tipo statinys Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Rytų Europoje. Vienu metu ant konstrukcijos gali būti apie 500 žmonių, o bokšte - 50.

    Ar žinai, kad?

    Viena iš legendų apie Anykščių vardo kilmę susijusi su skalbiančia moterimi. Sakoma, jog kadaise viena moteriškė pasiėmė kultuvę ir atėjo prie upės velėti rūbus. Bevelėdama ji užsigavo nykštį ir ėmė šaukti: „Aaa, nykštys! Aaa, nykštys!“ Žmonės išgirdo šį riksmą, ėmė pasakoti apie atsitikimą kitiems ir galiausiai praminė upę Anykšta. Po kiek laiko ir miestas, kuriame vinguoja upės vaga, buvo pavadintas Anykščių vardu.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ANYKŠČIUS

    Vieta / apskritis: miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje
    Miesto plotas: 11,48 km²
    Gyventojai: ~ 8 700
    Etnografinis regionas: Aukštaitija
    Herbas: sidabriniame lauke, pakelto, banguotais kraštais mėlyno pleišto viduryje vaizduojamas ant rudo arkinio tilto fragmento, kylančio iš mėlynos skydo papėdės, stovintis šv. Jonas Nepomukas su juoda sutana, biretu ir batais, sidabriniu veidu, rankomis, kamža ir rudu apsiaustu. Dešinėje rankoje pakėlęs jis laiko juodą kryžių, ant kurio yra sidabrinis nukryžiuotasis, o kairėje – žalią palmės šakelę. Aplink galvą 5 sidabrinės žvaigždutės. Skydo šonuose dvi, apačioje raudonu kaspinu surištos, rudos šakelės su žaliais lapais ir raudonais vaisiais.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Pirmą kartą Anykščiai paminėti 1442 m.
    Miesto pavadinimo kilmė: Liaudies etimologija savaip aiškina miesto vardą, siedami jį su nykščiu. Dėl to Anykščių miesto parką puošia skulptūrinis akcentas, vaizduojantis į viršų pakeltą nykštį. Teigiama, kad tie, kurie palies miesto simbolį, iš jo pasisems stiprybės ir sėkmės.
    Miesto legenda / istorija: Archeologiniai radiniai rodo pirmuosius gyventojus Anykščių apylinkėse buvus nuo 9000 m. pr. m. e. Pirmą kartą Anykščiai paminėti 1442 m. lapkričio 7 d. kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kazimiero suteikties rašto, kuriuo dovanojami Pienionių valsčiaus valstiečiai, išdavimo vieta. 1792 m. sausio 17 d. karalius Stanislovas Augustas suteikė miesto teises (1795 m. jos panaikintos) ir herbą. XIX a. pirmoje pusėje miesteliui sparčiai augant, čia jau stovėjo mūrinė bažnyčia su varpine, dvi sinagogos. 1938 m. atkurtos miesto teisės. Sovietų okupacijos metais, pokaryje, Anykščių kraštas buvo tapęs Aukštaitijos partizanų kovos centru. Anykščių rajonas buvo vienintelis Lietuvoje priklausęs net penkioms partizanų apygardoms. 2007 m. Anykščiai tapo kurortine vietove. Anykščiai išrinkti 2012 m. Lietuvos kultūros sostine.
    Miesto šventės: Anykščių miesto šventė kasmet vyksta liepos mėnesį.

    Net neabejojame, kad Anykščiuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Sužinokite - lankytinos vietos Alytuje, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
    Lankytinos vietos Raseiniuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
    Neatrastos vietos Biržuose. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai! -
    Įdomybės Jurbarke: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
    Įdomybės Prienų mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -