Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
-
Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Joniškis. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Joniškyje.Lankytinos vietos Joniškyje
Joniškio krepšinio muziejus - pirmasis šalyje krepšinio muziejus įkurtas 2009 m.
Mūšos Tyrelio pažintinis takas - ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lentų tako ilgis 3605,87 m.
Joniškio sinagogų kompleksas - kompleksą sudaro vasarinė „Baltoji“ ir žieminė „Raudonoji“ sinagogos. Restauruotos sinagogos tapo svarbiais miesto kultūriniais ir reprezentaciniais centrais.
Žagarės dvaro sodyba - minima jau nuo XVI a. pirmosios pusės. Iki šių dienų išlikęs dvaro sodybos ansamblis galutinai suformuotas XIX a. pabaigoje.
Žagarės puodų namas - šis namas lankytojus vilioja lankytojus savo neįprasta išvaizda - visos namo sienos, dalis stogo apkabinėti puodais. Originalios išorės name gyvenantis šeimininkas už akmeninės tvoros saugo muziejaus vertą senienų kolekciją
Žagarės lėlių namai - čia eksponuojamos tautodailininkės sukurtos tautinės, istorinės, suvenyrinės, teatro, kalėdinės lėlės, angelai ir kiti kūriniai, turintys savo unikalias istorijas.
Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gimtasis namas - 1886 m. šiame name gimė rašytoja, visuomenės veikėja, literatūros ir meno kritikė, dramaturgė, poetė, vertėja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Joniškis ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:
Žymiausios bažnyčios:
- Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia
- Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
- Žagarės I šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia
- Žagarės II šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia
- Kriukų šv. Lauryno bažnyčia
- Žukančių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia
Muziejai:
- Joniškio krepšinio muziejus
- Joniškio istorijos ir kultūros muziejus
- Stalo teniso muziejus
Parkai:
- Skaistgirio parkas
- Žagarės dvaro sodyba ir parkas
- Joniškio miesto parkas
Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Joniškyje, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Joniškis išsidėstęs Žiemgalos žemumoje, prie Audruvės ir Sidabros upelių. Miesto šiaurės vakaruose yra 2 tvenkiniai – Joniškio I (vakarinis) ir Joniškio II (rytinis).
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Joniškio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:
Įdomūs faktai apie Joniškį:
- 1616 metais įkurtas Joniškio miestas buvo didžiausias miestas Šiaulių ekonomijoje, didesnis už pačius Šiaulius.
- Išties žiemgališkas, unikalus, žmogaus nepaliestas gamtos kampelis Žagarės regioniniame parke – Mūšos tyrelio pelkė. Mūšos tyrelio pažintinis takas, atidarytas 2015 m., yra ilgiausias žinomas pelkėse įrengtas lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.
- Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009 m. Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus.
Ar žinai, kad?
Žagarėje kiekvienais metais metais vyksta ypatinga šventė - vyšnių festivalis. Festivalio tikslas – paminėti ir propaguoti Žagarės vyšnias, skatinti kraštiečius bei tautiečius neprarasti istorinės ir kultūrinės atminties. Žagarvyšnės Žagarės apylinkėse atsirado atsitiktinai – išaugo iš numestų šių uogų kauliukų. O vyšnių puotoms iš užsienio parsisiųsdavo aplinkinių dvarų didikai. Išaugusias vyšnias žmonės išsikasė ir pasisodino prie namų.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE JONIŠKĮ
Vieta / apskritis: miestas šiaurės Lietuvoje, Šiaulių apskrityje.
Miesto plotas: Joniškio savivaldybės bendras plotas 1 152 km²
Gyventojai: ~ 8 500
Etnografinis regionas: Aukštaitija
Herbas: raudoname lauke sidabrinis sparnus demonstruojantis šarvuotas arkangelas šv. Mykolas, stovintis ant žalio slibino, galva atsisukusi kairėn. Dešinė ranka su sidabriniu kalaviju auksiniu efesu pakelta, kairėje rankoje – apvalus sidabrinis skydas. Arkangelo veidas kūno spalvos, ilgi plaukai juodi.ISTORIJA
Kada įkurtas? Rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1536 m.
Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas kilęs nuo Vilniaus vyskupo Jono (vienas Joniškio įkūrėjų), pridėjus priesagą -iškis (asmenvardinis vietovardis).
Miesto legenda / istorija: Joniškis išaugo pietinėje Žiemgalos teritorijoje, netoli buvusios žiemgalių Sidabrės pilies (minimos 1289–1290 m.). Joniškio apylinkės minimos XIII a. Eiliuotoje Livonijos kronikoje. Gyvenvietė pradėjo kurtis XVI a. pradžioje, rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1536 m. 1616 m. liepos 4 d. karalius Zigmantas Vaza miestui suteikė miesto teises (savivaldą) ir herbą. Tuo metu tai buvo didžiausias miestas Šiaulių ekonomijoje, didesnis už pačius Šiaulius. XIX a. miestas garsėjo žemės ūkio gaminiais, linų pluoštu, tabaku, mugėmis, čia suvažiuodavo pirkliai iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos. 1836–1858 m. nutiestas svarbus Rygos-Tilžės plentas.
Miesto šventės: Joniškio miesto šventė Liepos mėnesio pradžioje. Žagarėje kasmet vyksta vyšnių festivalis.Net neabejojame, kad Joniškyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Sužinokite - lankytinos vietos Kėdainiuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą-
Ką pamatyti Kelmėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -