Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos Tauragėje ir patys įdomiausi faktai apie miestą
-
Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandien ir pakviesime keliauti - Tauragė. Miestas Lietuvos vakaruose, į pietryčius nuo Klaipėdos, kuris nustebins savo gamtos įdomybėmis. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija susipažinti padėjo lavinamosios knygos ar lavinamosios kortelės vaikams. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę, o štai ką rekomenduojame išvysti - lankytinos vietos Tauragėje.
Lankytinos vietos Tauragėje
Tauragės pilis - vienintelė Lietuvoje XIX a. vidurio pilis-muitinė.
Paminklas Tauragės konvencijai - betoninis paminklas, menantis 1812 m. dviejų generolų sutartį. Buvo pasirašyta konvencija tarp Napoleono sąjungininko, Prūsijos armijos korpuso vado. Ši konvencija, gavusi Tauragės konvencijos vardą, išgarsino Tauragę Europoje.
Pilies aikštė - pagrindinė Tauragės miesto vieta, kuri ne tik sutraukia turistus, bet ir čia vyksta miesto šventės.
Pagramančio apžvalgos bokštas - bokštas suformuotas taip, kad vietovė galėtų būti apžvelgiama trimis lygiais: upių santakos, pažintinio tako ir apžvalgos bokšto, nuo kurio saugoma teritorija apžvelgiama iš 12 metrų aukščio.Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Tauragė turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:
Žymiausios bažnyčios:
- Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia
- Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčia
Muziejai:
- Tauragės krašto muziejus „Santaka“
- Tremties ir rezistencijos muziejus
- Skaudvilės krašto muziejus
Parkai:
- Kartų parkas
- Tauragės vėjo elektrinių parkas
- Taurų nuotykių parkas
Tauragė turi netgi savo miesto jūrą. Tai miesto upės, kuri taip pat pakvies miesto svečius pasivaikščioti prie jos.
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Tauragės miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:
Įdomūs faktai apie Tauragę:
- Tauragėje yra didžiausia Lietuvoje evangelikų liuteronų parapija.
- Ar žinote, kad Vokietijos sostinėje Berlyne yra Tauragės gatvė? Tai dėl XIX amžiuje sudarytos Tauragės konvencijos, kuri tapo pradiniu tašku Prūsijos stiprėjimui ir galiausiai – net Vokietijos suvienijimui.
- Pirmieji tikrai atsekami Tauragės krašto gyventojai buvo šiaurės elnių medžiotojai, klajoję čia dar prieš 12 000 metų. Tą liudija ragai, rasti giliai žemėje Batakiuose.
Ar žinai, kad?
2023 m. Tauragė tapo Lietuvos kultūros sostine. Tai itin svarbus reiškinys ir nominacija, kuri skatina Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, plėtoti kultūrą ir meną regionuose.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE TAURAGĘ
Vieta / apskritis: miestas Lietuvos vakaruose, į pietryčius nuo Klaipėdos.
Miesto plotas: 16,7 km²
Gyventojai: ~ 21 400
Etnografinis regionas: Žemaitija
Herbas: Raudoname skydo fone sidabrinis tauro ragas simbolizuojantis senovės medžioklę ir šio krašto kovas, taip pat miesto vardą.ISTORIJA
Kada įkurtas? Pirmą kartą Tauragės vardas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1507 m.
Miesto pavadinimo kilmė: Miesto vardas yra sudurtinis, sudarytas iš žodžių tauras ir ragas. Pirmasis reiškia gyvūną taurą, o antrasis – ne žvėries ragą, bet kampą, vingį, lanką (turimas omenyje Jūros upės vingis). Taigi, vietovė pirmiausia galėjo reikšti „tauro kampą“, t. y., vietą, kurioje būta taurų.
Miesto legenda / istorija: Nors miestas pirmą kartą šaltiniuose paminėtas tik 1507 m. Miestas įsikūręs tikrai gerokai anksčiau. Apie tai liudija akmens amžiaus radiniai, taip pat per miesto apylinkes ėjo svarbūs kryžiuočių keliai į Lietuvą. XVI a. pradžioje iškilo būtinybė statyti bažnyčią, taigi gyventojų jau tada buvo nemažai, miestas sparčiai plėtėsi. Per Tauragę ėjo svarbūs knygnešių keliai. XIX a. Miestas itin smarkiai nukentėjo per gaisrą. Miestas pagal planą buvo baigtas užstatyti 1910 m.
Miesto šventės: Tauragės miesto šventė vykstanti kiekvieną vasarą.Net neabejojame, kad Tauragėje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą