Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  • Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

    Esame tikri, kad lavinamosios knygelės vaikams arba Montessori kortų žaidimais tikrai smagi ir įtraukianti mokymosi kelionė namuose. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į vieną iš Lietuvos kurortų - Birštoną. Miestas Lietuvos pietuose sužavės savo gamta ir lankytinomis vietomis, kurios bus smagios ne tik tėveliams, bet ir mažiesiems keliautojams. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Birštono vietomis gamtoje.

    Lankytinos vietos Birštone

    Ilgiausia vasaros rogučių trasa - trasos ilgis – apie 600 metrų, o didžiausias jos pasididžiavimas – posūkių žiedas, esantis net 10 metrų aukštyje.
    Birštono apžvalgos bokštas - bokšto apžvalgos platforma yra iškelta aukščiausiame lygyje tarp visų Lietuvos apžvalgos bokštų.
    Kurhauzas - tai poilsio namų koncertų, šokių salė su bufetu. Birštono kurhauzas yra vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, 2006 m. įrašytas į architektūros paveldo objektų sąrašą.
    Geltonoji biuvetė - ketvirtajame XX a. statyta reprezentatyvios architektūros biuvetė primena, kad šiame kurorte vertingiausios yra mineralinio vandens versmės.
    Birutės vila - čia galima rasti mineralinio vandens baseiną, fontaną, vandens garinimo sieną. Naujuose sveikatingumo namuose visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru.
    Mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“ - tai vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas, kur galima mėgautis ypatingai sveiku "jūrinio efekto" oru.
    Škėvonių atodanga ir pažintinis takas - lankytojų patogumui ir saugumui pakeistos nusidėvėjusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, įrengtas naujas pažintinis takas, kurį papildo atokvėpio vietos, 10 metrų ilgio gūbrio maketas.
    Vytauto kalnas - vienas iš žinomiausių ir aukščiausių piliakalnių Lietuvoje. Čia stovėjo medinė pilis, saugojusi Trakų kunigaikštystę nuo kryžiuočių puldinėjimų.

    Aplankius populiariausias lankytinas vietas Birštone, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios: 

    Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

    Muziejai:

    • Birštono muziejus
    • Birštono sakralinis muziejus

    Parkai:  

    • Kneipo sodas
    • Centrinis miesto parkas
    • Vytauto parkas

    Birštonas pakvies stabtelėti ir prie didžiausios Lietuvoje upės - Nemuno, kuri būtent teka per Birštono miestą. Birštone, prie pat tekančio Nemuno išsidėstę pasivaikščiojimo takai, kuriais taip pat rekomenduojame pasivaikščioti norint paįvairinti savo kelionės maršrutą ar lengvai atsikvėpti.

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Birštono miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Birštoną:

    • Birštono apžvalgos bokštas - aukščiausias Lietuvoje. Šis objektas taip pat pasižymi ypatingu stiliumi - metalinė konstrukcija su maumedžio plokštėmis bei tarsi raštai palikti trikampiai langeliai primena koplytstulpį, senųjų medinių pilių bokštus bei simbolizuoja žvaigždynus dangaus skliaute.
    • Sūrūs Birštono šaltiniai minimi nuo XV amžiaus. 1846 m. Stakliškių kurorto gydytojas Benediktas Balinskis čia gydė pirmąją ligonę, kuriai nepadėjo Stakliškių gydomieji šaltiniai, o Birštone ji pasveiko.
    • Birštone išgaunamas „Vytauto“, „Birutės“, „Vaidilutės“, „Rūtos“ mineralinis vanduo.

    Ar žinai, kad?

    Birštonas garsėja geriamu mineraliniu vandeniu, voniomis, čia atvyksta žmonės gydytis nuo virškinimo, judėjimo aparato, kraujotakos, ginekologinių, inkstų, kvėpavimo ligų. Sanatorijos dirba ištisus metus.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE BIRŠTONĄ

    • Vieta / apskritis: kurortinis miestas Lietuvos pietuose, Kauno apskrityje.
    • Miesto plotas: 13 km²
    • Gyventojai: ~ 3 000
    • Etnografinis regionas: Dzūkija
    • Herbas: skydo mėlyname lauke pavaizduota fantastinė šokanti auksinė su sidabriniais dantimis žuvis, kuriai iš viršugalvio (lyg banginiui) trykšta sidabrinė vandens čiurkšlė.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Pirmą kartą Birštono vardas paminėtas 1382 m.Miesto pavadinimo kilmė: Birštono vardo kilmė nėra aiški. Yra dvi pagrindinės teorijos: Pirma, labiau tikėtina teorija, kad pavadinimas kilo nuo pavardės Birštonas (asmenvardinis vietovardis). Nors ši pavardė nėra dažna, bet paplitusi daugiausia Suvalkijoje. Antra teorija teigia, kad Birštonas – priesagos -onas vedinys nuo žodžio biržtva („beržynas“). Raidė ž palaipsniui suduslėjo į š.
    Miesto legenda / istorija: Pagal archeologų radinius žinoma, kad gyvenvietės šioje vietoje buvo mezolito ir bronzos amžiuose. Pirmą kartą Birštono vardas paminėtas, kai 1382 m. maršalas Kunas fon Hatenšteinas žygio į Lietuvą metu kariuomenę padalijo į tris dalis – Puniai, Alytui ir Birštonui pulti. Čia Birštonas minėtas kaip Birsten (Birstan) vietovė prie druskingų šaltinių. Po Žalgirio mūšio Panemunės pilys neteko reikšmės ir Birštonas tapo LDK Vytauto medžioklės plotu – iš apylinkių buvo suvaromi ir medžiojami žvėrys, ypač stumbrai. Čia nuo XIV–XV a. buvo kunigaikščių medžioklės Birštono dvaras, kurį mėgo ne tik Vytautas, bet ir Kazimieras Jogailaitis su sūnumis ir kunigaikštienė Elena. Šalia dvaro išaugęs miestelis 1518 m. jau vadinamas miestu. Nuo 1846 m. pradėti tirti druskingi šaltiniai, 1851 m. įkurtas kurortas, nuo 1855 m. pradėtos statyti gydyklos ir namai besigydantiems.
    Miesto šventės: Mieste kiekvieną vasarą vyksta Birštono kurorto šventė. Taip pat Birštone vyksta džiazo festivalis.

    Net neabejojame, kad Birštone esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
    Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
    Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
    Įdomybės Kalvarijoje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
    Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -