Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

  • Lankytinos vietos Ignalinoje su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą

    Kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis bei rajonas unikalus savo gamtos turtais, lankytinomis vietomis bei architektūra. Kelionių entuziastai pritars, kad vietų, kur keliauti ir ką aplankyti su vaikais Lietuvoje - tikrai gausu. Ir nors žinome, kad Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės yra nepakartojamai smagi kasdieninė veikla. Kartais yra metas prasiblaškyti ir už namų sienų.  Šiandienos maršrutas - Ignalina, miestas miestas šiaurės rytų Lietuvoje, kuris tikrai turi kuo nustebinti, tuo šiandien ir įsitikinsite, o štai populiariausi lankytini šio miesto objektai.

    Lankytinos vietos Ignalinoje

    Laisvės aikštė - pagrindinis miesto aikštę puošiantis akcentas - fontanas, kuris vasarą vilioja atsigaivinti jo vandens pursluose, o žiemą šventiškai dekoruojamas.
    Ignalinos atominė elektrinė - vienintelė Baltijos šalyse buvusi branduolinė jėgainė. Nuo 2010 m. vyksta eksploatacijos nutraukimo darbai.
    Igno ir Linos skulptūra - ąžuolinė skulptūra, vaizduojanti Ignalinos legendą apie Liną ir Igną, Perkūno žaibus ir virš jų iškilusius Ignalinos miesto statinius su dailiais, saulėje spindinčiais bokšteliais.
    Palūšė - kaimas Ignalinos rajono savivaldybėje, kurortinė teritorija. Seniūnaitijos centras, Aukštaitijos nacionalinė parko direkcija.
    Paliesiaus dvaras - mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras.
    Vilkakalnio (Ignalinos) Apžvalgos Bokštas - nuo bokšto atsiveria Ignalinos miesto ir Lietuvos žiemos sporto centro teritorijų vaizdai, taip pat galima pamatyti Vidiškių bažnyčios stogus.
    Ladakalnis - kalva, stūksanti Ignalinos rajono savivaldybėje, geomorfologinis gamtos paminklas. Nuo kalno matosi 6 ežerai. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

    Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Ignalina turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:

    • Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
    • Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia

    Muziejai:

    • Ignalinos krašto muziejus
    • Bitininkystės muziejus
    • Palūšės krašto muziejinė ekspozicija

    Parkai:

    Ignalinos miesto parkas

    Ignalina tikras ežerų kraštas, tad važiuojant į šį miestą, būnant jame ir tyrinėjant apylinkes jūs tikrai pamatysite ne vieną vandens telkinį, o karštą dieną gal ir pasimėgausite vandens pramogomis. Ignalinos rajone iš viso yra 209 įvairaus dydžio ežerai, kurie užima 7,7 proc. rajono teritorijos. Iš viso vandens telkiniai užima beveik dešimtadalį rajono ploto. Teka 20 upių, yra 40 tvenkinių.

    Mieste telkšo Šiekštys, Gavaitis, greta miesto – Gavys, Paplovinis, Palaukinis, Ilgys ir kiti.

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Ignalinos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Ignaliną:

    • Ignalina – 200 ežerų, išbarstytų tarp kalvų ir miškų kraštas. Čia įsteigtas seniausias Lietuvoje Aukštaitijos nacionalinis parkas, čia saulė kyla pirmiausiai, čia sniegas iškrenta anksčiausiai ir laikosi ilgiausiai.
    • Ignalinos rajone, į pietus nuo Dūkšto telkšo antras pagal dydį Lietuvos ežeras - Dysnai.
    • Ignalinos rajone esanti Palūšės bažnyčia su varpine yra vienas vertingiausių bei seniausių medinių liaudies architektūros ansamblių, stovintis išskirtinio grožio vietoje – ant aukštos kalvos prie Lūšių ežero. Šio komplekso atvaizdas buvo pasirinktas ir vieno lito popierinei kupiūrai papuošti.

    Ar žinai, kad?

    Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje yra (arba buvo) dar apie 10 gyvenviečių, turinčių vardą Ignalina.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE IGNALINĄ

    Vieta / apskritis: miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje, 110 km į šiaurę nuo Vilniaus.
    Miesto plotas: 6,9 km²
    Gyventojai: ~ 5000
    Etnografinis regionas: Aukštaitija
    Herbas: Mėlyname skydo lauke stulpu išdėstytos trys sidabrinės vandens lelijos, kiekviena su keturiomis auksinėmis žiedadulkėmis.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Ignalina minima 1229–1298 m.
    Miesto pavadinimo kilmė: Miesto pavadinimas yra dvarininkinis vietovardis, kilęs nuo vyriško vardo Ignas. Tačiau tiksliai nežinoma, ar tai nuo buvusio palivarko valdovo Igno Kaminskio, ar nuo vėliau jį nusipirkusio didiko Igno Tyzenhauzo vardo, nors pastaroji versija labiau tikėtina.
    Miesto legenda / istorija: Miestas žavi savo gražia meilės legenda apie Igną ir Liną. Legenda sako, kad ten, kur dabar tyvuliuoja Ilgio ežeras, senovėje stovėjusi kunigaikščio Budrio pilis. Ir turėjęs jis devynis sūnus ir gražuolę dukrą Liną. Užpuolus šį kraštą kryžiuočiams, išėjo Budrys su sūnumis į karą ir negrįžo. Lina liko krašto ir pilies valdove. Likimas lėmė jai pamilti vieną iš kryžiuočių belaisvių – Igną. Žmonės smerkė Liną už meilę kryžiuočiui ir vestuvių dieną juos prakeikė. Perkūnas pagailėjo įsimylėjėlių - leido jiems apsigyventi ežero dugne. Slinko amžiai, o žmonės vis girdėdavo sklindančią Linos raudą. Suprato, kad Linos ir Igno meilė tebegyva. Ir kuomet tarp gražiųjų ežerų ir kalvų atsirado nedidelis miestelis, žmonės jį pavadino Ignalina, kad amžiais minėtų nepaprastą Igno ir Linos meilę. Ilgio ežero šlaite žiemą ir vasarą trykšta šaltinėlis. Jo vanduo skaidrus kaip ašara. Tą šaltinėlį žmonės vadina Linos ašaromis. Manoma, kad teritorijoje, kurioje įsikūrė ir kurią dabar užima Ignalina, pirmieji gyventojai apsigyveno IX – XII a. 1862 m., jau nutiesus Peterburgo–Varšuvos geležinkelį, į rytus nuo Ignalinos palivarko buvo pastatyta medinė geležinkelio stotis. 1950 m. Ignalinai suteiktas miesto statusas (iki tol buvo miestelis) ir ji tapo rajono centru. 2018 m. rugsėjį Ignalina tapo pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame renovuoti visi daugiabučiai
    Miesto šventės: Kasmet liepos mėnesį Ignalinoje vyksta miesto šventė

    Net neabejojame, kad Ignalinos mieste esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Ką verta pamatyti Mažeikiuose? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
    Neatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!
    Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
    Sužinokite - ką aplankyti Šakiuose su vaikais? Ir įdomiausi šio miesto faktai
    Įdomybės Šilutės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai