Lankytinos vietos Kaišiadoryse su vaikais ir dar negirdėti faktai
-
Lavinamosios knygos vaikams arba kalbančios kortelės skamba išties smagiai ir įdomiai. O jeigu šią mokymosi kelionę namuose, retkarčiais iškeistume į tikras keliones po Lietuvos miestus? Būtent į vieną iš jų šiandien ir pakviesime. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Šiandienos kryptis - miestas vidurio Lietuvoje - Kaišiadorys. Nedidelis miestas, kuris sužavės savo gamtos objektais, bei architekturiniais statiniais ne tik tėvelius, bet ir mažuosius keliautojus. Štai ką kviečiame pamatyti keliaujant po Kaišiadoris.
Lankytinos vietos Kaišiadoryse
Lietuvos etnografijos muziejus - tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, vienas didžiausių pagal plotą, eksponuojamų nekilnojamųjų pastatų skaičių ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus Europoje po atviru dangumi.
Mergakalnio atodanga - aukščiausia atodanga, esanti prie Kauno marių (42 m aukščio). Nuo jos atsiveria platus įspūdingas vaizdas.
Girelės pažintinis takas - čia galima rasti ir meniškus kaišiadoriečių sukurtus inkilus, iškabintus pakelės medžiuose – 2012 m
Maisiejūnų piliakalnis - šią vietą pamėgo besidomintieji baltų kultūra, archeologija, istorija. Senovė čia atgimsta kasmet per rudens lygiadienį, kurio metu šventėje demonstruojami senieji amatai, vyksta apeigos.
Darsūniškio mineralinis šaltinis - ypatingai retas bei unikalus šaltinis, turintis tokią anijonų ir katijonų sudėtį, kokia būdinga mineraliniam vandeniui.Aplankius populiariausias lankytinas vietas Kaišiadoryse, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:
Žymiausios bažnyčios:
- Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra
- Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
- Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia
- Palomenės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
- Žaslių Šv. Jurgio bažnyčia
Muziejai:
- Lietuvos etnografijos muziejus
- Kaišiadorių muziejus
- Jono Aisčio muziejus
- Brazauskų namai - muziejus
Parkai:
- Algirdo Brazausko parkas
- Kaišiadorių parkas
Keliaujant po įvairius miestus ir miestelius visuomet smagu pamatyti ir vandens telkinius esančius mieste ar aplink jį. Kaišiadorių apylinkėse teka Lomena ir Strėva. Taip pat mieste telkšo keli tvenkiniai.
TAI ĮDOMU..
Įdomūs faktai apie Kaišiadoris:
- Kaišiadorių rajonas yra pats vyriškiausias Lietuvoje. Tai viena iš dviejų savivaldybių Lietuvoje, kur vyrų skaičius gerokai viršija moterų skaičių.
- Kaišiadorių rajone esantis Darsūniškio miestelis - vienintelis miestelis Lietuvoje su trejais šventais vartais, stovinčiais ant visų trijų įvažiavimų į miestelį – Šv. Agotos, Šv. Jurgio ir Šv. Kazimiero. Vartai pastatyti, siekiant miestelį apsaugoti nuo gaisrų.
- Netoli Maisiejūnų piliakalnio ir Kruonio HE yra gravitacinė kalva. Atvykus automobiliu, pastačius jį įkalnėje ir išjungus pavarą automobilis rieda ne nuo kalvos žemyn, bet į viršų. Tai vienintelė tokia vieta Lietuvoje, įtraukta į gravitacinių pasaulio kalvų sąrašą.
Ar žinai, kad?
Kaišiadorių geležinkelio stotyje vyko istorinė kelionė - iš čia prieš 100 metų išvyko pirmasis Nepriklausomos Lietuvos traukinys į Radviliškį 1919 m. liepos 6 d.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KAIŠIADORIS
Vieta / apskritis: miestas vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje.
Miesto plotas: 15,05km²
Gyventojai: ~ 8 600
Etnografinis regionas: Aukštaitija
Herbas: juodame lauke keturi sidabriniai stilizuoti žirgai su besiplaikstančiais sidabriniais karčiais ir raudonomis akimis. Antrasis ir ketvirtasis nuo viršaus žirgai atsisukę į dešinę.ISTORIJA
Kada įkurtas? Pirmąkart Kaišiadorių vietovardis paminėtas 1590 m.
Miesto pavadinimo kilmė: Kaišiadorių vardas savotiškas Lietuvoje savo arabiška kilme, jis yra dvarininkinis vietovardis. Miesto vardas kildinamas iš kilmingo totoriaus, gyvenusio šiose vietose dar XVI a., vardo Chašaidaras – tai samplaikinis darinys iš dviejų arabiškų vardų Hadži (Chadži) – „piligrimas į Meką“ + Haidar – „liūtas“.
Miesto legenda / istorija: Kaišiadorių vietovardis paminėtas 1590 m. Miestas pradėjo kurtis XIX a. 2-ojoje pusėje, pradėjus tiesti geležinkelį Vilnius–Kaunas, o vėliau pradėta tiesti Liepojos–Romnų geležinkelio atšaką link Šiaulių per dvaro laukus. Kaišiadorys tapo svarbiu geležinkelio mazgu. Dideli geležinkeliu keliaujančių ir čia persėdančių į kitą geležinkelio liniją žmonių srautai diktavo pagrindines verslo kryptis – buvo steigiamos krautuvėlės, viešbučiai bei užeigos. Praėjus keliolikai metų nuo miestelio įsikūrimo, jis jau klestėjo. Kaišiadorių miestas įėjo ir į nepriklausomos Lietuvos geležinkelių istoriją – 1919 m. liepos 6 d. iš Kaišiadorių į Radviliškį išvyko pirmasis Lietuvos traukinys. 1946 m. balandžio 24 d. įkūrus apskritį Kaišiadorys gavo miesto teises (iki tol buvo miestelis).
Miesto šventės: Kaišiadoryse vyksta vasaros palydų bei galiūnų šventė, kurioje dalyviai parodo savo ištvermę ir stiprumą.Net neabejojame, kad Kaišiadoryse esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -