Lankytinos vietos Palangoje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
-
Lavinamosios knygos, o taip pat montessori žaislai ir žaidimai vaikams, neabejotinai smagi ir nuotykių pilna mokymosi kelionė kartu su mažaisiais. Tačiau net neabejojame, kad kartais norisi pramogas namuose, pakeisti į pramogas lauke. Juk tai, ką perskaitėte ir išmokote kortelėse ar knygelėse, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. O šiandien pakviesime keliauti į visų taip mėgstamą Lietuvos kurortą - Palangą. Miestas įsikūręs šalia Baltijos jūros stebina ne tik savo smėlėtais paplūdimiais, bet ir gausiomis lankytinomis vietomis, kurias aplankyti galima ištisus metus. Nieko nelaukiame, ir kviečiame susipažinti su lankytinomis Palangos vietomis.
Lankytinos vietos Palangoje
Palangos tiltas - tiltas į Baltijos jūrą, Palangoje, viena populiariausių poilsiautojų ir turistų lankoma vieta Lietuvos pajūrio kurorte.
Basanavičiaus gatvė - centrinė miesto gatvė. Anksčiau ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. 1924 m. vasarą Palangą aplankė Dr. Jonas Basanavičius. Pagerbdami tautos patriarchą, palangiškiai Tiškevičiaus bulvarą pavadino J. Basanavičiaus vardu.
Palangos paplūdimys - daugiausiai turistų sutraukiantis paplūdimys Lietuvoje.
Gintaro muziejus - vienas žymiausių Lietuvos muziejų, kuriame saugoma virš 30 tūkst. gintaro eksponatų.
Birutės kalnas - reliktinė kopa, stūksanti Palangos botanikos parke, apie 150 m nuo Baltijos jūros. Ant kalno stovi Birutės koplyčia.
Žvejo dukros skulptūros - ties Šventosios uosto vartais, pastatyta įspūdinga 4 metrų aukščio skulptūrinė kompozicija "Žvejo dukros" – tai trys į jūra žvelgiančios ilgaplaukės merginos, laukiančios iš žvejybos sugrįžtančio tėvo.
Meilės alėja - dar prieš I-ąjį pasaulinį karą sudarytame Palangos miesto plane takas pavadintas „Palangos mylėtojų alėja“, vėliau neoficialiai tapęs meilės alėjos vardu.
Apžvalgos ratas - vienintelis apžvalgos ratas Lietuvoje, nuo kurio 45 metų aukštyje galite pamatyti miesto panoramą ir vaizdą į jūrą.
Senoji vaistinė - įspūdingo medinio pastato istorija prasidėjo dar 1827 m., kai vieną seniausių vaistinių Lietuvoje įkūrė iš Rygos kilęs vokietis Vilhelmas Johanas Griuningas.
Jūratės ir Kastyčio skulptūra - vienas žinomiausių Palangos simbolių, esantis skvere prie jūros.
5 gyvenvietės (Vanagupė, Kunigiškiai, Monciškė, Nemirseta, Šventoji) - populiarios Palangos miesto gyvenvietės, įsikūrusios prie Baltijos jūros ir sulaukiančios daugybės turistų iš Lietuvos bei užsienio.Aplankius populiariausias lankytinas vietas Palangoje, taip pat pakviesime apžiūrėti didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:
Žymiausios bažnyčios
- Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
- Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčia
Muziejai:
- Gintaro muziejus
- Palangos kurorto muziejus
- Tremties ir rezistencijos muziejus
- Antano Mončio namai-muziejus
- Šunų muziejus
Parkai:
- Birutės parkas
- Botanikos parkas
Pro miestą vakarų link teka Rąžės upelis, per kurį pastatyta net 10 tiltų ir tiltukų. Vakarinį miesto pakraštį skalauja Baltijos jūra, čia yra daug paplūdimių. Miesto šiaurėje, Šventosios gyvenvietėje, į Baltiją įteka Šventosios upė.
TAI ĮDOMU..
Kad patirtumėte tikrą Palangos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:
Įdomūs faktai apie Palangą:
- Dabar tai atrodo neįtikėtina, bet Palangos Lietuva galėjo ir neturėti. Ji galėjo tapti ne Lietuvos, o Latvijos kurortu. Palangą iš Latvijos Lietuva atgavo 1921 m. kovą tarptautinės Arbitražo komisijos sprendimu.
- Ar žinojote, kad iki 1935 m. Palangos pajūris priklausė Tiškevičiams ir buvo privatus? Tik 1935 metų sausio 31 dieną grafai savo paplūdimį perdavė valstybei.
- Senoji vaistinė – vienas seniausių Palangos pastatų. Sunkiai patikėtumėte tuo, kas XVI–XVIII a. buvo pardavinėjama vaistinėse. Buvo galima įsigyti pakaruoklio kraujo, mumijų miltelių, vilko nagų, parako, spirito, popieriaus, plunksnų rašymui, rašalo ir t.t.
Ar žinai, kad?
Palangos tiltas ilgą laiką buvo visai neturistinis, nepritaikytas pėstiesiems poilsiautojams. Jį Tiškevičių šeima pastatė kaip prieplauką laivams prisišvartuoti. Norėjosi pritraukti turistų iš Klaipėdos bei Latvijos. „Prie tilto švartuodavosi garlaivis, kurio pavadinimas buvo „Feniksas“. Jis buvo skirtas vykti į Liepoją. Puškuodavo 5 valandas ir gabendavo plytas iš Vilimiškės į Latviją. Nuo plytinės iki tilto buvo nutiesti bėgiai, kuriais arkliai traukdavo vežimaičius su plytomis.
PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PALANGĄ
Vieta / apskritis: miestas prie Baltijos jūros, 25 km į šiaurę nuo Klaipėdos, Lietuvos kurortas.
Miesto plotas: 10,976 km²
Gyventojai: ~ 18 000
Etnografinis regionas: Žemaitija
Herbas: Mėlyname skydo lauke auksinis gintarų vėrinys, jį vainikuoja sidabrinė karūna.ISTORIJA
Kada įkurtas? Pirmą kartą Palanga paminėta 1161 m.
Miesto pavadinimo kilmė: Istorikų manoma, kad miesto pavadinimas kuršiškos kilmės. Pagrindinis argumentas yra priesaga -ng-, ypač būdinga kuršių vietovardžiams (Gandinga, Ablinga, Būtingė ir kt.). Vardo šaknis veikiausiai buvusi pal- ir sietina su žemumų ar pelkių kraštovaizdžiu, pavyzdžiui, liet. palios – „didelės pelkės, tyrumai užakusių ežerų vietoje“, latv.palas – „pelkėtas ežero krantas“, paleja – „žemumas, slėnis“, pali – „potvynis, išsiliejimas“.
Miesto legenda / istorija: Pirmieji gyventojai dabartinės Palangos teritorijoje apsigyveno III tūkst. pr. m. e. XI a. Palanga įgavo ankstyvojo miesto bruožų. Pirmą kartą Palanga paminėta aprašant 1161 m. įvykius danų kronikoje. Livonijos ordino ir Kuršo sutartyje gyvenvietė minima 1253 m. balandžio 5 d. (kaip Palange). Ši data minima kaip Palangos įkūrimo data. XV–XVII a. Palanga buvo svarbiausias Lietuvos uostas, kurio gyventojai užsiimdavo žvejyba, rinkdavo gintarą, prekiavo su kitais uostais. 1791 ar 1792 metais Ketverių metų seimas Palangai, kaip karališkam miestui, suteikė Magdeburgo teises. Jau nuo XVIII a. pabaigos šaltiniuose pradedamos minėti gydomosios maudynės Palangoje. 1888 m. įkurtas kurortas. Nuo 1891 m. Palangos dvaras priklausė Mykolo Tiškevičiaus sūnui Feliksui Tiškevičiui. Po I pasaulinio karo iki 1921 m. Palanga priklausė Latvijai, pagal sutartį dėl sienos demarkacijos kartu su Šventąja perduota Lietuvai. 1935 m. sausio 31 d. Palangos paplūdimys, iki tol priklausęs grafui F. Tiškevičiui, tapo visos Lietuvos nuosavybe. Pagal 1973–1975 m. Palangos plėtimo projektą prijungtos 5 gyvenvietės (Vanagupė, Kunigiškiai, Monciškė, Nemirseta, Šventoji).
Miesto šventės: Kasmet birželio mėnesį Palanga švenčia savo miesto gimtadienį.
Vasario mėnesiais miesto gatvėse vyksta tradicinė stintų šventė.Net neabejojame, kad Palangoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.
Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:
Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
Įdomybės Kaišiadorių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
Ką verta pamatyti Mažeikiuose? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
Neatrastos vietos Pakruojyje. Lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai!
Ką verta pamatyti Rokiškyje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą